Po stopách koněspřežky

4. června 2018 v 14:10 | R.M. |  projekt V jednom okamžiku na dvou místech
Na našem dalším výletě z projektu V jednom okamžiku na dvou místech jsme se vydali po stopách keněspřežky, která vedla z Českých Budějovic do Lince. Na cestu jsme se tentokrát vydali objednaným autobusem, který nás dovezl na naši první zastávku v Bojanově. Tady jsme se podívali do muzea, které bylo zřízeno na místě druhé přepřahací stanice, nazývané Koláčové. Toto přízvisko si vysloužila tím, že si tu cestující mohli zakoupit výborné domácí koláče. My jsme si ale vyndali své zásoby a dali si tu i svačinu.
Dále nás autobus zavezl do obce Rybník, ze které jsme se vydali na naučnou stezku Koňská dráha. Ta nás dovedla až na hranice s Rakouskem. Očekávané překročení hranic se k velkému zklamání všech nekonalo, protože chyběl můstek přes potok, který v těchto místech tvoří přirozenou hranici.
I když celou cestu, kterou jsme absolvovali pěšky, lehce pršelo, nálada byla velmi dobrá a výlet se vydařil. Užili jsme si i legraci, padaly zajímavé hlášky typu: "Mě tak bolej nohy, že už mě vlastně ani nebolej." Když se děti dozvěděly, že jsme vlastně ušli jen polovinu toho, co jsme ušli v Bratislavě a Těšíně, byly překvapené. (Pro zvídavé to tentokrát bylo 7,5 km.) Jo, terén dělá své…
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama