Informace o průběhu opravy školy (kopie z i-školy) pokračování

11. prosince 2017 v 10:57
Stav ve škole k 6.12.2017
Vážení rodiče,
ve čtvrtek 30.11.2017 proběhla kolaudace školní jídelny a školní kuchyně. Kuchyň a jídelna tedy již fungují normálně. Omezen je stále vstup pro externí strávníky zvláštním vchodem z ulice Madridská (kvůli bezpečnosti) a chodí na obědy hlavním vchodem.
Byl upraven a zpřístupněn zadní dvůr ve škole (zámková dlažba), popelnice máme tedy opět uklizené.
Poté, co 16.11.2017 proběhla náročná instalace ocelového schodiště na půdu, jsme opět zcela odděleni od stavby. Opravdu hlučné práce jsou povoleny od 15 hodin. V září si některé paní učitelky stěžovaly na hluk, situace už opravdu zlepšila a stavební firma naše požadavky respektuje. Pokud náhodou dojde k nějaké stížnosti od učitelů, hned kontaktuji stavbyvedoucího, který zjedná nápravu.

Vzhledem k tomu, že potřebujeme, aby 5 uzavřených tříd, kde probíhá rozsáhlá rekonstrukce, bylo zpřístupněno co nejdříve, vycházíme druhé stavební firmě v našem zájmu vstříc. Dvakrát proběhl přesun materiálu (sádrokartonové desky) v odpoledních hodinách, kdy už ve škole není tolik dětí, protože na víkend nebo večer se nepodařilo závoz zajistit. Vždy na přesun dozíral stavbyvedoucí a další zaměstnanec stavební firmy. Momentálně jsou sádrokartony složené za stavební příčkou.
V těchto 5 třídách jsou staré nevyhovující podhledy komplet stržené, suť je vyvezená (tyto práce probíhaly o víkendech). Většina tříd je již oškrábaná, staré podlahové krytiny stržené, na stropě připevněný základ pro nové podhledy.

Samozřejmě stále žijeme úzce "spojení" se stavbou, ale snažíme se, aby to zejména děti pociťovaly co nejméně. Až se v lednu (předpokl. termín dokončení rekonstrukce tříd) budou moci vrátit do svých tříd, bude situace opět o několik stupňů lepší.

Znovu připomínám, že 5 tříd jsme se nerozhodli rekonstruovat za provozu bezdůvodně. Objevilo se podezření, že stropní podhledy nejsou v pořádku a soudní znalec zakázal vstup do těchto tříd. Ostatní stropy jsou dle jeho posudku v pořádku.

Ivana Vaňková, ředitelka školy
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama